Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. W środę nabożeństwo połączone będzie z nowenną. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Niech nasz liczny udział w nabożeństwach majowych będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej.
Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka miesiąc maj 2021 r. będzie czasem intensywnej modlitwy o ustanie pandemii – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
21 kwietnia 2021 r. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji poinformowała, że „zgodnie z głębokim pragnieniem Ojca Świętego, miesiąc maj zostanie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem «Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)»”. Papież Franciszek rozpocznie modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja.
W modlitwę szczególnie zaangażują się sanktuaria na całym świecie. Trzydzieści z nich będzie na zmianę prowadziło codzienny różaniec (o godz. 18.00 czasu rzymskiego), transmitowany na żywo przez media Stolicy Apostolskiej.
Papież Franciszek wielokrotnie mówił o koronawirusie i jego skutkach. W przesłaniu wideo do uczestników 27. Szczytu Iberoamerykańskiego w Andorze 21 kwietnia 2021 r. zwrócił uwagę, że pandemia COVID-19 wymaga zaangażowania całej wspólnoty międzynarodowej w duchu odpowiedzialności i braterstwa. Ojciec Święty wyraził uznanie dla ciężkiej pracy lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, kapelanów i wolontariuszy, którzy w tych trudnych czasach, oprócz leczenia chorych, z narażeniem życia, otaczali ich serdeczną i czułą opieką.
Ojciec Święty zachęcał do działań na rzecz sprawiedliwej dystrybucji szczepionek. „Doceniając wysiłki włożone w poszukiwanie skutecznej szczepionki przeciwko Covid-19 w tak krótkim czasie, pragnę powtórzyć, że należy uznać odporność zbiorową za «powszechne dobro wspólne», które wymaga konkretnych działań inspirujących cały proces badań, produkcji i dystrybucji szczepionek” – powiedział Franciszek. Zachęcił też do krzewienia „nowych form solidarności na szczeblu międzynarodowym, wraz z mechanizmami mającymi na celu zapewnienie sprawiedliwego podziału szczepionek, nie w oparciu o kryteria czysto ekonomiczne, ale z uwzględnieniem potrzeb wszystkich, a zwłaszcza osób najbardziej bezbronnych i potrzebujących”. (tn)
Źródło: Portal Diecezji Rzeszowskiej