foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorlicePrzybądź Duchu Święty

W sobotę 5 maja 57 kandydatów do bierzmowania z naszej parafii wraz z grupą młodzieży z Sękowej i Męciny z rąk Biskupa Edwarda Białogłowskiego przyjęli sakrament Bierzmowania. Młodzież z naszej parafii przygotowywała się do tego przez 2 lata pod opieką księży: ks. Dominika Leniarta gr. 1, ks. Marcina Jaracza gr. 2, ks. Marcina Duplagi i ks. Pawła Gnata gr. 3, aby świadomie i z własnej woli dopełnić swoją wiarę tym sakramentem.

Gdy nadszedł ten szczególny dzień zebraliśmy się w naszym  kościele wraz z świadkami i rodzinami. O godzinie 11:30 zaczęła się uroczysta Msza podczas której przyjęliśmy sakrament Bierzmowania. W Eucharystię zaangażowaliśmy się poprzez czytania, śpiew psalmu, oraz  przyniesienie darów. Biskup Edward podczas homilii prosił nas byśmy odkryli w sobie powołanie do kapłaństwa, życia w zakonie, małżeństwa oraz życia samotnego. Zachęcał też do zaangażowania się w pomoc ludziom którzy są w potrzebie. Namawiał nas by nigdy nie zgasł w nas płomień dobra i wrażliwości dla drugiego człowieka.

Na koniec Mszy podziękowaliśmy Biskupowi za udzielenie nam bierzmowania, księżom za trud włożony w przygotowanie nas do tego sakramentu oraz wychowawcom i rodzicom za wspieranie nas w tym szczególnym czasie przygotowań.

Zuzanna Gurba i Natalia PrzybycieńCopyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.