foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Parafia p.w. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Numer konta parafii: Bank PEKAO S.A. o/Gorlice 46 1240 5110 1111 0000 5212 5292 


Bierzmowanie - zmiana terminu

Uległ zmianie termin bierzmowania. Uroczysta Msza św, z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 16 sierpnia b.r. o godz. 14.00.


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą Parafię w związku z planowanym na 15 sierpnia b.r. uroczystym poświęceniem dzwonu. 

KONKURS PLASTYCZNY

Dzwon dla Niepokalanej

dla uczniów Szkół Podstawowych

na okoliczność poświęcenia dzwonu w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Regulamin konkursu i szablony do pobrania:

Czytaj więcej: Konkurs "Dzwon dla Niepokalanej"


Narodziny dzwonu św. Jadwigi Królowej

W piątek, 19 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu został odlany dzwon, który już niedługo zawiśnie w kościelnej wieży i od tej chwili będzie nam towarzyszył nadając rytm życia doczesnego, sakramentalnego i wspólnotowego naszej parafii. Swoim głosem będzie wzywał nas na modlitwę oraz obwieszczał wszystkie chwile ważne dla naszej społeczności parafialnej, zarówno te radosne i podniosłe - śluby, uroczystości, jak i te smutne, gdy będziemy żegnać kogoś bliskiego. Proces powstawania dzwonu składa się z kilku etapów: projektowania, tworzenia formy i w końcu - odlewania, nazywanego "narodzinami dzwonu". Ten ostatni etap miała okazję obserwować delegacja naszych parafian wraz z ks. Proboszczem Jerzym Gondkiem.

 - Fotorelacja

Gorlice.TV


Dar serca…

            Zbliżają się 23 – urodziny parafii, w tym dniu złożony zostanie dar – prezent Matce Bożej Niepokalanej – Patronce Gorlic – DZWON  ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ. Przez cały dzień będzie trwać piękna, jednolita uroczystość kościelna , towarzyszyć będą akcje podnoszące rangę tych uroczystości…

    Parafialny Zespół Caritas już dziś zaprasza Panie – Gospodynie oraz Zakłady Wyrobów Cukierniczych do ofiarowania „Ciasta Urodzinowego”. W dn. 14.VIII.br. w godz. od 12 – 14 .OO w „ Kawiarence Parafialnej „ można będzie złożyć ten słodki dar. Przygotowane paczki będzie można nabyć po każdej Mszy Św. w Jubileuszową uroczystość. Złożona ofiara będzie cegiełką zasilającą fundusz zakupu dzwonu.

  Zapraszamy do solidarnego włączenia się do dania daru od siebie!

                                                                                                         Parafialny Zespół Caritas


Dzwon św. Jadwigi

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla, po okresie przygotowań i trudności związanych z epidemią, prowadzi intensywne prace nad dzwonem dla naszej parafii. Dzwon św. Jadwigi Królowej  dedykowany jest Matce Bożej – Pani Gorlickiej – Patronce Naszego Miasta. Uroczystość poświęcenia dzwonu zaplanowana jest na 15 sierpnia br. o godzinie 17.00. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej na uroczystości poświęcenia dzwonu, który będzie nas zachęcał do pięknej modlitwy. Zwracamy się również z prośbą o pomoc finansową w realizacji tego zakupu. Na stronie Pracowni można obejrzeć jak powstaje nasz dzwon linkCopyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.