foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

     Opatrzność Boża zrządziła, że kolejny Wieczór Uwielbienia odbył się w czasie Rekolekcji Parafialnych. W czwartek po Mszy Św. z nauką rekolekcyjną o godz.18:00, stanął ze swoim świadectwem Gość spotkania p. Paweł Wiśniowski. Tematem spotkania były słowa z Ewangelii: „ Wstań, idź twoja wiara cię uzdrowiła”. Paweł, mąż Agnieszki i ojciec 2 córek przez 41 lat żył z dala od Boga, żył w ciemności grzechu , w tym 25 lat w zniewoleniu alkoholowym, który niszczył relacje małżeńskie i rodzinne. Przed wypełnioną wiernymi świątynią ze wzruszeniem mówił o cudownym uzdrowieniu z alkoholizmu po długich latach trwania w tym zniewoleniu.

Dzięki łasce Bożej oraz żonie, która wiernie trwała przy nim w trudnych chwilach,  gdy wszyscy „ przyjaciele” go opuścili.. Nie uniknął ciężkich doświadczeń, które były skutkiem wieloletniego trwania w alkoholowej matni, której doświadczał już od dzieciństwa, jak wyznał w domu rodzinnym rodzice byli alkoholikami, wzrastał w oparach alkoholu, bez modlitwy, bez Boga, odwiedzając kościół niosąc koszyczek ze święconką w Wielką Sobotę i obejrzeć żłóbek w Boże Narodzenie. Dzięki wierności żony, jej ufnym trwaniu w modlitwie – jak wyznał ciągle widział Ją z Różańcem, dziś z radością i wdzięcznością dziękuje Bogu za uzdrowienie z choroby alkoholowej, za obecność przy nim najbliższej rodziny. Wszędzie pragnie głosić świadectwo wielkiego miłosierdzia Bożego. Jedno ma pragnienie, by kiedyś   obok niego zgodziła się stanąć żona i dać świadectwo trwania przy kimś, kto tyle zła jej i córkom uczynił. Jakże cisną się na usta rozważania ks. Rekolekcjonisty o owocach Ducha Św. ,miłość, wierność, cierpliwość, dobroć – tymi owocami Ducha Św. uratowała p. Agnieszka swego męża. Miłość prawdziwa ma kształt Krzyża! Obecnie p. Paweł czynnie angażuje się w „ Grupę męską” św. Andrzeja Boboli, która działa przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie, z radością głosi świadectwo o powrocie do Boga i zdrowych relacjach w rodzinie.

    Po złożonym świadectwie ks. Rekolekcjonista wystawił Najświętszy Sakrament  i poprowadził modlitewny Wieczór Dziękczynienia i Uwielbienia. Modlitwy i piękny śpiew pieśni uwielbienia przez grupę młodzieżową wypełniają te Wieczory niebiańskim nastrojem. Pan Jezus powiedział: „ Prawda was wyzwoli” – w adoracji  Pana Jezusa, myślą i sercem podążaliśmy za słowami wypowiadanymi przez kapłana, dodając prawdę o sobie samym, rodzinie, ciemnych przestrzeniach naszego życia, wypełnionego różnymi zniewoleniami. Był to czas uzdrawiającego doświadczenia i pewności, że Bóg nas kocha mimo naszych upadków. Przejście Pana Jezusa ukrytego w monstrancji było pieczęcią wieczornego z Nim spotkania.

   Od ks. Dominika popłynęły słowa wdzięczności dla ks. Misjonarza oraz dla Gościa spotkania, który przyjechał z żoną z Rzeszowa, podziękował także młodzieży, która Wieczory Uwielbienia uświetnia muzyką i śpiewem.       

                                                                                                                                                                    Maria IgnarCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.